Відвідування такого роду семінарів необхідна для кожного айкідокі, особливо для тих, хто тільки починає свій шлях в Айкідо. Це слугує не тільки додатковою мотивацією займатися цим видом східних єдиноборств, а й дає глибше розуміння самого сенсу Айкідо.

Асоціація Айкідо Айкікай України (АААУ) під керівництвом досвіченого майстра Ігоря Шмигіна провела черговий Міжнародний семінар з Айкідо в Центральному додзьо (зал для тренування), який тривав 3 дні (з 17 по 19 лютого).

Хоч для Асоціації цей семінар був черговим, але для багатьох учасників та, особисто для мене, він став вдвічі особливим:

  • це був перший для новачків досвід в участі такого рівня заходів;
  • проводився семінар за участю шихана Хіроші Фудзімакі (7й дан Айкідо Айкікай) - офіційний представник Айкікай Хомбу додзьо (Токіо, Японія).

    

«Чтобы достичь мудрости, гармонии и бескорыстной любви ко всему человечеству, мы должны постоянно и упорно учиться.» — навчав такому принципу Моріхей Уесіба (засновник Айкідо).

Народна мудрість говорить, що людей об’єднують спільні інтереси, захоплення, ідеї, шлях. Айкідо поєднав не тільки в собі всі ці напрямки воєдино, а й багатьох різних за віком та по професіям людей.

Той факт, що нас було 115 чоловік: з них члени АААУ, Федерації Айкікай Айкідо та інших клубів Айкідо, змушує задуматися - що нас все ж таки багато!

 

Кожне заняття розпочиналось із розминки, яка була зосереджена здебільшого на розтягненні м’язів та зв’язок кульшового суглоба. Після невеликої розминки шихан Хіроші Фудзімакі детально пояснював кожен прийом, кожне положення ніг та рук як для учнів із білими поясами, так і для учнів старших поясів.

 

Хоч і тривав цей семінар всього три дні, але був сповнений насиченими подіями, враженнями, пережитими емоціями, відчуттями і переосмисленням: чому ж все таки прийшов у світ айкідо?

У залі весь цей час панувала дружня атмосфера. Перебуваючи в ньому, де вирувала позитивна енергія, не було бажання припиняти тренування.

З цього приводу, захотілося більш детально вивчити це питання. Чому все ж таки, займаючись дві-три години підряд фізичним навантаженням для всього організму, не відчувалося втоми, навіть крепатури м’язів? Що більше впливає: атмосфера в додзьо чи правильне дихання (робота з енергією Ци)?

Перечитавши багато статей, книг, де описані спогади учнів О-Сенсея, спілкуючись з різними людьми, які також займаються айкідо, спираючись на досвід нашого сенсея, Пересунько Костянтина Владиславовича, кожен може порівняти додзьо із «духовним оазисом».

Це і не дивно, адже коли ви входите в додзьо, стаєте на татамі, ви входите в інший світ, світ воїна. Він може бути місцем, де панує атмосфера поваги та дух товариства, або ж може стати місцем, де панує параноя та недовіра – це залежить від людей, які там займаються.

Кожен, займаючись в додзьо, наповнює зал своєю енергетикою, навіть, якщо новачок, не знаючи принципу правильного дихання та внутрішнього стану, заряджає зал своїм відношенням і думками, а це, як відомо, - і є енергетичні хвилі. Від якості наших думок залежить наше здоров’я, зовнішній вигляд, настрій, емоції і почуття. Тому це – взаємопов’язані речі.

«Додзе классического будо пропитывается атмосферой серьезности и достоинства. Большое значение придается правильному отношению, этикету и поведению во время тренировки.» - стаття Стенлі Праніна, AikidoJournal№107.

У кінці кожного заняття шихан давав цікаву вправу на розтягнення хребта. «Від правильного положення рук залежить внутрішній стан організму твого партнера!» - на чому наголошував Хіроші Фудзімакі.

 

У рамках семінару були проведені показові бої, майстер-класи, також айкідокі проходили атестацію на ступінь Кю (учнівський) та 1, 2, 3, 4 Дани (майстерські) Айкідо Айкікай.

Серед яких члени нашого клубу здобули значні досягнення:

  • Наш сенсей Пересунько Костянтин Владиславович отримав 4 Дан Айкідо Айкікай та звання Шидоїн;
  • сенсей Тесленко Сергій Іванович отримав 3 Дан Айкідо Айкікай та звання Фуку Шидоїн;
  • семпай Клочко Сергій, здавши на відмінно атестацію, отримав 1 Дан (чорний пояс) Айкідо Айкікай;
  • Боронило Валерій отримав учнівський рівень 2 Кю (синій пояс).

На відео відображено процес здачі атестації учнів 1 Кю на 1 Дан.

 

Під час перервміж тренуваннями у кожного із нас завжди залишалася енергія і позитивний настрій для особливих фото, як по-сучасному прийнято називати «selfie»:

 

Ну і на кінець загальне фото нашого клубу із шиханом Хіроші Фудзімакі: