З 27 по 29 жовтня 2017р. в м. Києві на базі Асоціації Айкідо Айкікай України пройшов навчально-методичний семінар із айкідо під керівництвом Шмигіна І.Ю. (6 дан Айкідо Айкікай).

На семінарі акцент був поставлений на різні техніки:

  • робота з бокеном;
  • направленість удару;
  • Кубі Шіме;
  • робота технік в Уширо Ваза;
  • та ін.

Із нашого клубу Асоціації Айкідо Айкікай Київської області проводило два інструктори: Пересунько Костянтин Владиславович (ІV Дан) із темою заняття - про направленість нанесення удару в техніках Шомен та Йокомен, при виконанні кувирків та виконання самих технік: Кейсоку (нанесення удару по діагоналі); та Тесленко Сергій Іванович (ІІІ Дан) із темою - «Діти та специфіка тренувань з ними».

Під час семінару проводилися не тільки самі тренування під керівництвом різних інструкторів (деталі тут), а й вручення документів на отримання вищих звань (І, ІІ, ІІІ, IV Дани), які проводилися атестації минулого разу (17-19.02.2017) та сама атестація наступних претендентів.

Від нашого клубу цього разу атестувалася на ІІ Дан Айкідо Айкікай 71-річна Ніна Романівна, яку успішно здала. З цього приводу місцевий інформаційний портал виставив у стрічці новин інформацію та інтерв’ю з її участю (перейти на статтю).

А також відео зі здачею Ніни Романівни на ІІ Дан:

Досить часто постає питання серед новачків, які декілька тижнів чи декілька місяців займаються Айкідо: чи варто їм відвідувати семінари? Зрозуміло, відвідування семінарів ще нікому не зашкодили. Тому, якщо ви займаєтеся вже другий тиждень, то сенс йти на семінар є. Семінари із айкідо як раз і існують для того, щоб навчити не тільки досвідченого у вдосконаленні техніки, а й новачка якимось базовим принципам айкідо, на основі яких і буде надалі будуватися техніка. Якщо ви займаєтеся вже кілька років і стали ловити себе на думці, що все, що говориться на тренуванні ви вже десь чули раніше, то семінар для вас - одна з найкращих можливостей дізнатися щось нове і підвищити свій рівень.

Хоча, коли вперше відвідала такого роду семінари, було два місяці, як займалася Айкідо. Було досить цікаво, коли стаєш відпрацьовувати техніки з різними людьми, які мають досить великий багаж досвіду. Але час-від-часу виникали складнощі у техніках та ще погано орієнтувалася у самих назвах. Тому раджу всім, скільки б ви не займалися часу Айкідо, на будь-якому етапі розвитку вам буде корисно відвідувати такого роду семінари.

Хотіла б ще поділитися власними спостереженнями та досвідом. На семінарах краще ставати в спаринг із уке (партнером) не із рідного клубу, оскільки зі своїми ви ще встигнете натренуватися, а із партнерами інших клубів. Адже це - знайомство та спілкування з новими людьми; шанс відточити свої навики у відпрацюванні техніки; а також досвідченіший партнер може вказати на якусь дрібничку, після якої твоя техніка покращиться.

Дякую, що розвиваєтесь та цікавитесь даним єдиноборством. Сподіваюсь, ця стаття стане вам корисною.