Чи хотіли б ви дізнатись докладніше, навіщо потрібне айкідо, а також, хто викладає цей вид бойового мистецтва у нашому місті? Можливо, саме ця стаття допоможе вам визначитись, яким видом бойового мистецтва хотіли б займатися ви, або ваші діти.

Якщо так, то саме для вас кореспондент сайту 04563.com.ua провела ексклюзивне інтерв’ю із сенсеєм, який викладає айкідо айкікай у ЗОШ №9 м. Біла Церква, Сергієм Івановичем Тесленко (ІІІ Дан Айкідо Айкікай).

            

Сергій Іванович, скажіть, будь ласка, який у вас Дан?

- У мене ІІІ Дан Айкідо Айкікай.

Хто був ваш Сенсей?

- Костянтин Владиславович Пересунько. На сьогоднішній день – це IV Дан Айкідо Айкікай, і я думаю, не за горами, V Дан Айкідо Айкікай.

Чому вирішили займатись айкідо?

- Питання дуже важке. Я взагалі себе в єдиноборствах не бачив. Чому? Юність була досить таки різка. Я розумів, що всі єдиноборства зазвичай приводять до різних ексцесів, проблем яких я намагався уникнути. І коли я дізнався, що існує такий вид – айкідо, в якому немає змагань, немає спарингів, - мене це повністю задовольнило та я став ним займатись.

В якому віці це було?

- Айкідо я став займатися, коли мені виповнилося 30 років. До цього у мене була інша спортивна кар’єра.

У вас педагогічна освіта?

- Так, у мене педагогічна музична освіта. У свій час я пройшов навчання в Інституті по підвищенню кваліфікації, трохи перевчився. Айкідо – це ще одна освіта, це повноцінний інститут, в якому ти починаєш вчити айкідо по азам, згідно з цим, навчаючись сам, набуваєш такий навик – навчати інших.

Як довго ви викладаєте айкідо?

- Я став інструктором з айкідо 2003 року саме в цьому залі ЗОШ № 9 в Білій Церкві.

Підключаєте ви свою сім’ю до айкідо?

- Мій син володіє чорним поясом I Дана Айкідо Айкікай.

Скільки людей ходить до вас на заняття?

- Приблизно 30-35 чоловік присутні на заняттях, ви самі стали свідком.

Як у вас виходить одночасно працювати і з дітьми, і з дорослими?

- Ось ви самі бачили принцип айкідо: Якщо в групі є більш досвідчені діти і дорослі, вони можуть стати ведучими, тобто початківці беруть приклад з тих діток, котрі виконують все дуже добре. Це мені дозволяє переключатись від молодшої групи до дорослої.

Ви пропагандуєте здоровий спосіб життя своїм вихованцям?

- По-перше, в цьому відношенні, я вважаю, що інструктор повинен бути прикладом для своїх вихованців. По-друге, особисто я не палю, спиртні напої вживаю дуже рідко. Майже всі свята в мене проходять без спиртного. Бувають семінари-зустрічі однодумців, але й там я вважаю, що це – зайве.

Сергій Іванович, чи даєте ви завдання додому? Адже, на айкідо необхідно вивчити багато слів та виразів японською, щоб розуміти команди різних дій.

- Справа тому, що в процесі заняття діти вивчають їх самі, вони просто змушені будуть це вивчити. Зараз дуже велике навантаження у дітей у школі. Крім тренувань айкідо, я ще викладаю фізкультуру в приватній школі та чудово розумію, як там дітям зараз не солодко. Якщо раніше в перших третіх класах було по 4 уроки, то зараз по 6 уроків. Діти у такому віці вже вивчають українську, російську, англійську, а ще додати сюди японську, то це вже буде зайвим. Я вважаю, що під час заняття тут, вони будуть в змозі це засвоїти.

Скільки потрібно навчатись, щоб прийоми айкідо спрацювали автоматично в житті в непередбачений момент?

- Якось до мене приходили батьки одного з моїх вихованців, яких я давно знаю та дякували. Був такий випадок: Дитина йшла, двері були зафіксовані, і тут вони різко починають зачинятися з великою швидкістю. У дитини спрацювала рука: він нею захистився.

Пам’ятаю ще один випадок: Ми поїхали на семінар, Андрій Олександренко не міг взяти участь у семінарі за певними обставинами, він приїхав та казав велике дякую. За що? – Йшов, нікого не чіпав, вийшов, як зараз називають, «гопник» з явними намірами підрізати його або пограбувати: почав махати ножем, ну і Андрій зреагував. Як він сказав: «Сергій Іванович, вийшло саме так, як ви казали: лицем в підлогу!». Тобто, коли діти займаються айкідо, я прошу не перевіряти, не створювати ситуації, усіляко відхилятися від протистояння. Я знаю багатьох дітей, у яких такі ситуації були, - айкідо працює. Якось автоматично руки ставлять захист, все це трапляється в потрібний момент.

Читайте також: Як проходять заняття айкідо в Білій Церкві