На День міста Білої Церкви (16.09.2017) відбулося багато показових виступів із різних видів єдиноборств, серед яких було і Айкідо.

«Що ж таке айкідо і як саме вчать цьому дивному бойовому мис­тецтву, ми дізнавалися у Білоцерківському айкідо-клубі «Триєдин­ство», який уже 17 років веде активну діяльність. У клубі «Триєдин­ство» займаються айкідо як життєвою програмою. Айкідо - один з найвитонченіших і найскладніших видів бойових мистецтв, але вкрай гуманний і моральний. Він створює гармонію між тілом і духом для досягнення більшого запасу життєвих сил.

Айкідо - це практика природних законів. Три єдності - це фі­лософія життя. Дві полярні енергії Ян і Інь, день - ніч, жінка і чо­ловік - фундаментальні сили, які створюють Всесвіт і приводять його в гармонію шляхом своєї взаємодії. Ці природні першопочатки створюють постійним рух і підтримують взаємну гармонію. Сьогодні ми маємо три енергетичні по­тенціали - думки, дія та відчуття. Цікаво те, що коли вони об'єднуються - тільки тоді отримується ре­зультат. Айкідо - японське бойове мистецтво, розроблене Морихеєм Уєсібою («О-Сенсеем» або «Великим учителем»), В айкідо увага акцентується на безперервності руху та динаміці переміщення. З точки зору технічних прийомів айкідо складається з колоритної гами різноманітних і досить вишуканих рухів, що підкоряються законам динаміки, гармонії; вони гнучкі, акробатичні, елегантні та відрізняються особли­вою красою. Айкідо чудово підходить не тільки чоловікам, а і жінкам та дітям, а клуби айкідо не вста­новлюють обмежень за фізичними даними. Як голосить вислів Моріхея Узсіби: айкідо - це «ірімі» (рух) і «атемі» (атака). Система прийомів розроблена таким чином, що не завдає шкоди мислячому партнеру.»

Людина находить в айкідо те, що вона шукає: методи захисту, духовну освіту, фізичне здоров'я та спокій духу. О-Сенсей підкреслив, що фізичні та духовні аспекти цього мистецтва акцентуються на проявах гармонії та любові...

Асоціація Айкідо Айкікай України Айкідо Айкікай Київської області взяла активну участь в показових виступах, серед яких були як діти, так і дорослі різного віку.

Першими, хто виступали, це були діти, які займаються в ЗОШ №9 (Сенсей Сергій Іванович Тесленко - ІІІ Дан Айкідо Айкікай).

     

 

«В заняттях айкідо передбачені різні атестації, норми, що ускладнюються з підвищенням кваліфікації (посиленню концентрації психіки та почуттів), збагачення технічного арсеналу на тренувальних процесах, на яких є можливість повчитись у видатних май­стрів - шиханів, які приїздять з різних куточків світу. Як і в інших видах єдиноборств, в айкідо також складаються екзамені на пояси, але чорний пояс у цьому мистецтві отримується не так швид­ко. Одного технічного арсеналу замало - до поясу в айкідо, треба дійти почуттями та мисленням. Процес цей неквапливий, потребує не аби якого терпіння — 8 - 10 років занять.

У «Триєдинстві» виросли молоді майстри айкідо Дмитро Пересунько, Микола Ткаченко, Ярослав Янченко. Хлопці за­ймаються близько 10 років і мають сьогодні I Дан. Є і жінки, найстрашій більше 70 років. Багато дітей навчається айкідо разом з батьками. Для них розроблена клубна пільгова програма, яка не вимагає зна­чних фінансових затрат, і можна як то кажуть, без шкоди для гаманця займатися айкідо всією родиною, адже у здорових батьків ростуть здорові та духовно виховані діти.

На сьогодні клуб «Триєдинство» нараховує приблизно 100 учнів. Хочу відзначити, що заняття в клубі проводжяться пліч-о-пліч із вихованцями - на разі інструкторами, які вже досягли рівня в айкідо, подолавши нелегкий шлях пізнання цього мистецтва. Молодий, енергійний та перспективний майстер Сергій Іванович Тесленко, який має ІII дан айкідо, зазначу, що цим досягненням присвятив більше 15 років. Боронило Валерій Миколайович тренерує дітей в Київській області. Адже айкідо не визнає квапли­вості, - прискорення процесу, особливо за допомогою сили, просто не можливе.»

Наступними виступала дитяча група, які займаються в ЗОШ №8 (Сенсей Пересунько Костянтин Владиславович - IV Дан Айкідо Айкікай).

   

 

«Айкідо може бути перекладене як «Шлях Гармонії Духу». Вже в самій назві визначені основні завдан­ня цього цікавого різновиду східних єдиноборств. Шлях гармонії між психікою і фізичними можли­востями, шлях координації тіла і духу в цілях оптимального розвитку особистості, виховання активної миролюбності, усвідомлення своєї єдності з природою, вміння повністю сконцентруватися на рішенні будь-яких складних життєвих завдань - цей шлях не може не притягувати мислячу людину, тому айкідо входить до п'ятірки елітних видів спорту у світі. Тільки, на відміну від решти: яхт спорту, гольфу, вели­кого тенісу та кінного спорту, що потребують певного фінансового забезпечення, айкідо доступне для кожного. У практиці айкідо на татамі не існує суперників - усі діють за принципом партнерства та вза­ємовиручки, незалежно від соціально-класових відмінностей, - є тільки перемога над самим собою. Взагалі, ніякого змагання заради спортивного інтересу та штучних перемог. За етичними нормами змагання в айкідо замінені на семінари, де мож­на поділитися досвідом, взяти щось для себе, тобто стати сильнішим. Упор в ньому робиться на набуття досвіду та володіння внутрішньою енергією. Тут присутні елементи природних рухів. В айкідо виходиш на татамі та сходиш із нього повністю відновленим, енергійним і гармо­нійно красивим.»

І на завершення - виступили учасники клубу старшої групи (Сенсей Пересунько Костянтин Владиславович). Програма складалась із: 7 субурі, виконання технік із дзьо (тренувальна палка), «Роза вітрів», рандорі.

 

 

«У клубі є календарний план, який регулярно погоджується з безпосереднім керівництвом - Асоціацією Айкідо Айкікай України, за кермом якої впевнено стоїть президент Ігор Юрійович Шмигін - єдиний володар VІ дану на території Східної Європи. Він - шидоін: майстер, який ви­кладає айкідо, читає лекції, проводить майстер- класи по всьому світу. Білоцерківський айкідо- клуб «Триєдинство» - колективний член асоціації, її підрозділ, що відповідає за розвиток мистецтва на Київщині та за її межами. Цілі перед нами в стоять серйозні - підвищення кваліфікації, залу­чення нових членів до клубу, виховання майстрів, обмін досвідом на семінарах, організація показових виступів, а саме важливе - підтримування здорового способу життя. Будучи мистецтвом пошуку гармо­нії, айкідо допомагає знайти вихід із багатьох конфліктних ситуацій у повсякденному житті, усвідомити що відповідь агресією на агресію - далеко не кращий варіант поведінки.

Айкідо - це спосіб життя, особливий погляд на дійсність, уміння управляти емоціями та вчинками, відповідальність за свої рішення й дії. Мистецтво айкідо готове прийняти будь-яку нову людину, яка бажає пізнати себе та навчитися жити в гармонії зі світом і самим собою.»